1.000 opvangplekken aan Gerrit Bolkade voor vijf jaar

Gemeente Zaanstad heeft onlangs gedeeld dat de plannen voor de opvang van asielzoekers in schepen aan de Gerrit Bolkade voor vijf jaar is oedgekeurd. 11 juli om 17.00 uur is er een inloopbijeenkomst of stel je vraag via noodopvang@zaanstad.nl 

Op twee schepen worden ongeveer 1.000 plekken gerealiseerd. Deze schepen worden normaal gesproken ingezet als tijdelijke huisvesting voor personeel bij grote maritieme projecten. De verwachting is dat de eerste vluchtelingen vanaf 1 november 2023 opgevangen kunnen worden. 

Aanpassingen gebied
Rondom de schepen komen pontons voor fietsenstallingen. Ook wordt er een  een voetpad aangelegd zodat de bewoners veilig lopend en fietsend naar het centrum kunnen. Het voetpad komt langs de aanmeerplek van de schepen tot aan het bestaande fietspad aan de Cornelis Bruynzeelweg. Om de omgeving rond de schepen verkeersveilig te houden is het nodig om de maximale snelheid in de bocht op de Gerrit Bolkade te verlagen naar 50 km p/u. Hiervoor wordt een afscheiding tussen de twee rijbanen geplaatst en komt er een vangrail langs de weg ter hoogte van de schepen. Het terrein rond de aanmeerplek wordt met hekken afgesloten. De verwachting is dat de aanpassingen grotendeels tijdens de bouwvak uitgevoerd worden. 

Blijvend aandacht voor leefbaarheid in de buurt
De dagelijkse leiding op de opvanglocatie is in handen van het COA. Het is belangrijk dat de omgeving leefbaar blijft en dat de opvang geen gevolgen heeft voor uw bedrijfsvoering. Daarom zal het COA in contact treden met de directe omliggende ondernemers. Er zal ook een Whatsapp-groep worden opgericht. In deze groep zitten in ieder geval de wijkmanager van de gemeente en de locatiemanager van het COA. Als je interesse hebt om toegevoegd te worden aan de groep dan kun je een e-mail sturen naar
noodopvang@zaanstad.nl.

Je bent van harte welkom op de inloopbijeenkomst op dinsdag 11 juli. Tijdens de bijeenkomst zijn medewerkers van het COA en gemeente Zaanstad aanwezig. De bijeenkomst vindt plaats het Ashinette Cafe, Tienlingstraat 28 in Zaandam. Tussen 17.00 uur en 19.00 uur kun je langskomen.  

Mocht je niet naar de bijeenkomst kunnen komen maar wel een vraag hebben, dan kun je de vraag mailen naar noodopvang@zaanstad.nl of bellen met de gemeente Zaanstad via 14075. Of neem contact op met Ana van
den Bosch, locatiemanager COA, via telefoonnummer 06-11152580 of e-mailadres AnavandenBosch@coa.nl.

Share Button